Projekts "Apaļš kā pūpols"

Sākot ar septembri ĀBVS 10. -12.klašu skolēni piedalās projektā : “Apaļš kā pūpols “, kuru organizē biedrība O FONDS (http://ofonds.lv). Šajā projektā piedalās arī Saulkrastu un Ādažu vidusskolas. O FONDS darbības mērķis ir sniegt atbalstu Latvijas iedzīvotājiem, kurus ir skārusi onkoloģiskā saslimšana. Tāpat šī fonda mērķis ir izglītot sabiedrību, tai skaitā jauniešus, par vēža profilaksi. 

Projekts ilgst no 2019.gada septembra līdz 2019.maijam. Katrā mēnesī jauniešiem ir dota aktuālā tēma, kas ir saistīta ar onkoloģisko saslimšanu cēloņiem, kā arī konkrēts veids, kā šī tēma ir jāpasniedz un jāaktualizē.

Septembrī galvenā tēma bija Veselīgs pikniks, uzsvaru liekot uz ķīmiskām vielām, ar kurām var nākties saskarties piknika laikā, proti – degšķidrumi. Šīs tēmas aktualizācija bija jārealizē caur jauniešu pašu uzņemtu video versiju par šo tēmu. 

Oktobra tēma bija Smēķēšana un uzsvars tika likts tieši uz pasīvo smēķēšanu kā vēža riska faktoru. Šīs tēmas ietvaros jauniešiem bija jāveic zibakcija. ĀBVS 10.klases jaunieši veica zibakciju “ Pasivitātei nav robežu “ jeb “10 metri = 10 metri”. Šīs akcijas mērķis bija uzsvērt, ka pasīvā smēķēšana sabiedrisko iestāžu tuvumā un publiskās vietās ir problēma un netiek ievēroti konkrētie noteikumi. Realizētos projektus var atrast šajā saitē: http://ofonds.lv/oktobris-smekesana-2/